Güncel Yansımalar

Önceki sayfaya geri dön

HİSARLAR, Hannover Messe'de Yerini Aldı

12.04.2014

Türkiye'nin ilklerine damgasını vuran HİSARLAR 07-11 Nisan 2014 tarihlerinde Almanya'nın Hannover şehrinde düzenlenen ve sektörünün en büyük fuarlarından biri olan Hannover Messe Endüstri Fuarı'nda

Hisarlar, açılışını Almanya başbakanı Dr. Angela Merkel ve Hollanda başbakanı H.E Mark Rutte’nin yaptığı dünyanın en büyük yan sanayi fuarlarından biri olan Hannover Messe’de yerini aldı. 62 ülkeden 6000’e yakın katılımcının yer aldığı fuarda İstanbul Ticaret Odası aracılığı ile Türkiye ‘den katılan yaklaşık 40 firma ile birlikte stand açan Hisarlar, hem ürünlerini tanıtma hem de mevcut müşterileri ile buluşma fırsatı yakaladı.

Hisarlar Ceo’su Zafer Türker yaptığı açıklamada “ 2002 yılından bu yana katıldığımız bu fuar sadece Almanya pazarında değil tüm Avrupa’ da firmamızı tanıtmak için önemli bir fırsat oldu. Bu doğrultuda Terex, Atlas, Kubota, Bomag gibi firmalar ile daha önce fuarlar aracılığı ile tanışarak müşteri portföyümüze katmıştık. Yurt dışı fuarları yeni işbirlikleri için bir fırsat olarak karşımıza çıkmaktadır. İstanbul Ticaret Odası’ nın bu güzel organizasyonu ile katıldığımız fuarda yapılan görüşmelerde önemli işbirliği adımları gerçekleştirdik. Özellikle demiryolu sektörüyle ilgili önemli ticari görüşmeler yaptık ve önümüzdeki dönemde yeni işbirlikleriyle Hisarlar olarak önemli projelerde yer almaya devam edeceğiz. Bu yıl içerisinde 25 M€ luk ihracat hacmimizin büyük bölümünü Almanya oluşturuyor. Özelikle son dönemde Bombardier ile yaptığımız projeler sonucunda Alman Demiryolları (DB) tarafından da onaylanmış ürünler üretiyoruz. ” dedi.

İstanbul Ticaret Odası Başkan Vekili Sn. Dursun Topçu, Almanya Hannover Başkonsolosu Sn. Mehmet Günay ve  Hannover Başkonsolosluğu Ticaret Ateşesi Sn. Kudret Ceran, Hisarlar standını ziyaret ederek firma hakkında ayrıntılı bilgi aldılar ve fuara katılımı dolayısı ile Hisarlar’ a teşekkür belgesi takdim ettiler. Ayrıca fuarda Eskişehir Sanayi Odası temsilcileri de firma standını ziyaret ederek fuarın iyi geçmesi temennisinde bulundular.