Güncel Yansımalar

Önceki sayfaya geri dön

HİSARLAR'dan 2020'ye Adım Adım İş Modeli

26.01.2014

"Üretmek sannattır" diyen HİSARLARLILAR bu kez Sapanca'da toplandı. Geleceğin iş trendlerini, yönelimlerini, ihtiyaç ve beklentilerini gözden geçirmek üzere tüm beyaz yaka çalışanlarıyla bir araya geldi.

“Rekabet Stratejileri ve İş Modeli Arama Toplantısı’yla” yeni iş modelleri ve iş fikirleri geliştiren HİSARLILAR hem ürettiler hem dinlenme fırsatını yakaladılar.

Sürekli İyileştirme Sistemi ile tüm personelini üretim sürecine çok önceden dahil etmiş olan HİSARLAR, müşteri odaklılık ve kaizen iyileştirmelerini uzun süredir uyguluyordu. Üretim birimleri arasındaki uyumu armoniye dönüştüren HİSARLAR “Tanımla-planla-uygula-kontrol et-önlem al” diyerek gelecek için yüksek hedefler belirledi. Türk tarım makinalarında ilk ARGE Merkezine sahip olan firma sürekli gelişim arayışı ve uzmanlıkta birikim anlaşıyla verimliliğini en üst noktaya çıkarma yolunda emin adımlarla ilerliyor.

Grup Ceo’su Zafer Türker yaptığı konuşmada,  “Piyasanızda ürünler emtialaşmaya başlamışsa, o zaman mevcut iş modelinizi değiştirme zamanı gelmiştir demek. İşte bu zamanlar, iş modelinizi yeni baştan sorgulamanızın ve değiştirmenizin gerekebileceği zamanlardır. Biz grup olarak böyle zamanları beklemeyerek yelpazemizdeki her iş kolu için iş modeli geliştirme konusunda titizlikle çalışıyoruz.  Düzenlediğimiz toplantılar sayesinde çalışanlarımız üst yönetimle fikirlerini paylaşma olanağı buluyor ve adım adım iş modelimizi tasarlamış oluyoruz.”

Grup Coo’su Haluk Selvi konuşmasında, “ İş modeli geliştirme şablonunu hazırlamak için uzun süre çalışmalar yaptık. Çalışmalarımızın sonucunda bugün hep beraber ürün ve hizmetlerimiz için azami değer yaratarak işbirliğimizin hazzını yaşıyoruz. Vizyon, beceri, teşvik, kaynak, plan bir arada olmadan başarıya ulaşılamaz. Teknoloji gün geçtikçe gelişiyor ve iş dünyasında başarılı olmak için değişim gereklidir. Geleceği tahmin ederek adımlar atmazsak başarılı olamayız. Bugün hep birlikte toplanma amacımız rakiplerimizden farklılaşmak için iş modeli inovasyonu yapmamız ve müşterilerimiz için farklı değer önerileri oluşturmamızdır. Dolayısıyla bu çalışmanın sonucunda 2020 iş planımızın temellerini atmış oluyoruz.” dedi.

Grup çalışmasının yanı sıra çalışanlar akşamları düzenlenen kareoke yarışmaları ve diğer sosyal aktivitelerle günün yorgunluğunu atma fırsatı yakaladılar.